Mano mylimos kompanijos Phyt‘s vadovo interviu:
- Thierry Logre : „Prancūzijoje mes vis dar esame vienas iš pirmaujančių grožio institutams skirtų prekės ženklų“. Pusė amžiaus natūralios kosmetikos – yra ką švęsti!
- Penkiasdešimt gyvavimo metų ekologiškam prekės ženklui yra retas pasiekimas. Kaip paaiškinti šį ilgaamžiškumą?
Thierry Logre: Tuo metu, kai daugybė prekių ženklų teigia esantys ekologiški, mums nebereikia nieko įrodinėti. „Phyt’s“ turi didžiausią tinklą Prancūzijoje, 4800 atstovybės institutų.
Nuo 2004 m., kai „Jérodia“ įsigijo „Phyt’s“, mes sukūrėme ženklų grupę ir iškėlėme ją į pasaulio lyderius. Dirbame 50 šalių, o Kinijoje, kur neseniai užkariavome pagrindinius SPA tinklus, sulaukėme neįtikėtinos sėkmės. Nors esame pirmaujantis grožio institutų prekės ženklas savo šalyje, Kinijoje turime didesnę apyvartą nei Prancūzijoje.
- Ar pažadas apie „nulį konservantų” vis dar atitinka tikrovę?
Thierry Logre: Absoliučiai. Tai buvo ir tebėra atspirties taškas. Gaminio stabilumą užtikrina procedūroms naudojamų stiklinių ampulių pakuotė. Siekdami išvengti net ir Cosmebio chartijoje leidžiamus 5% sintetinių konservantų, „Phyt’s” savo produktų apsaugojimui pasirinko sertifikuotus ekologiškus aliejus.
Pakuotėms-tūbelėms pasirinkta medžiaga vaidina svarbų vaidmenį gaminio išsilaikymui: nuo 1990-ųjų „Phyt’s“ naudoja visiškai nepralaidžias daugiasluoksnes polifolijos pakuotes. Rezultatas: kremas puikiai išsilaiko iki atidarant ir tris mėnesius nuo atidarymo, spėjama jį suvartoti.
Produktų be konservantų gamyba yra didelis privalumas. Konservantai sugadina tekstūrą ir kvapą, jie taip pat dirgina ir kenkia kosmetinėms savybėms. Konservantų naudojimas siekiant išvengti bakterijų nebūtinai yra geriausias sprendimas. Aš išmokau ne kovoti su bakterijomis, o dirbti su jomis. Kaip sakydavo vienas mano draugas chirurgas: palikite gerąsias bakterijas ramybėje! Jis tikėjo, kad bet kokios žaizdos gijimas yra susijęs su bakterijų veikla, ir savo pacientų tarpe niekada neturėjo hospitalinių susirgimų. Ne visada reikia viską valyti iki sterilumo.
- „ Šiuo metu galite pažymėti visus reikalingus langelius: pagaminta Prancūzijoje, trumpa tiekimo grandinė, ekologiškas, veganiškas… Ar tai pandemijos pasekmė?
Thierry Logre: Ne. Sveikatos krizė paaštrino emocinę ekologiškumo pusę. Tačiau šie elementai jau nuo pat pradžių buvo neatsiejama prekės ženklo dalis ir atitiko mano pagrindines vertybes
Šiais laikais daugelis įmonių susikuria ir tada sugalvoja tapti ekologiškomis – socialiai atsakingomis (angl. CSR Corporate Social Responsibility). Phyt’s atveju taip nėra. Esame viena iš nedaugelio laboratorijų, investavusių į produktų registraciją. Mūsų mokslinių tyrimų ir plėtros skyriuje, netoli Perpinjano miesto, autonominiame padalinyje nuolat dirba dvidešimt mokslininkų. Ir neseniai investavome į vietinį startuolį, kurio specializacija yra skaitmeninis grožis.
- Skaitmeninis grožis, ekologija ir natūralumas… Argi ne per didelis atotrūkis?
Thierry Logre: Tai, kad esame ekologiški, nereiškia, kad negalime būti skaitmeninių inovacijų srityje! Štai kodėl įsigijome šį startuolį, – galėsime gaminti diagnostikos priemones, vystysime jį Prancūzijoje. Startuolyje sukurtas „Visioderm“, – nešiojamas, rankoje telpantis prietaisas, kuris dirbtinio intelekto pagalba leidžia labai tiksliai ištirti odą. Tokiu būdu kosmetologas gali sukurti tinkamą „grožio receptą“, parinkti procedūras ir produktus.
- Kaip priimate pionierių vaidmenį?
Thierry Logre: Kuo puikiausiai! Prieš penkiolika metų vyko didelis ekologiškumo judėjimas, po jo susikūrė daug įmonių, 90% iš jų dabar nebeliko. Mūsų didžiausia stiprybė šiandien – apimti visą sektorių – nuo šilkografijos mašinų iki pakuočių, per vietinę gamybą. Anksčiau, kai prireikdavo ingredientų, atvežamų iš toli ir jų kokybė dažnai skirdavosi, juos pakeisdavome užaugintais vietoje. Tai leidžia ingredientus užauginti daug ekologiškesniu būdu: pavyzdžiui, mūsų šiltnamiai nėra šildomi. Būtent toks požiūris paaiškina mūsų augančią sėkmę Vokietijoje, šalyje, kur labai vertinami ekologiški produktai. Mūsų pažanga kitapus Reino yra įspūdinga. Tam yra paaiškinimas: Vokietijos teisės aktai leidžia naudoti sintetinius vitaminus jų ekologiškuose produktuose, o Prancūzijos – ne. Dėl to mūsų produktai yra malonesnių tekstūrų ir ekologiškesni!
—————————–
Didžiuojuosi ir džiaugiuosi būdama viena pirmųjų kosmetologių pradėjusių dirbti su Phyt‘s. Esame bendraamžiai ir turime gilias vertybių tradicijas.
Meilė aplinkai, sau, medicinos principas ,,nepakenk,, – tai svarbiausi mano darbo principai.
Dėkoju už leidimą dalintis interviu ištraukomis @phytslietuva