Kremas susideda iš dviejų fazių- vandens ir riebalų.
⠀
Kas nutiks jei į kremą gamintojas nedės alkoholio?
Jei norime tepti vienalytę konsistenciją, o ne blynų tešlą su gumuliukais, pripažinkime, kad konservantai kosmetikos priemonėms reikalingi.
Spiritas, tai vienas iš konservantų. Vienas iš nebrangių konservantų kuris neleidžia daugintis bakterijoms mūsų mylimam kremuke.
⠀
Kodėl jis tapo persona non grata kosmetikos priemonėse?
Nes tirpdo riebalinį sluoksnį, kuris atlieka apsauginę funkciją.
⠀
Oda tampa labiau pažeidžiama, dehidratuota, lengviau paveikiama neigiamų išorinių faktorių.
⠀
Yra geri ir blogai alkoholiai kosmetikoje.
⠀
Yra visai eilė negerų alkoholių naudojamų kosmetologijoje. Jie veikia labai agresyviai, plečia kraujagysles, sausina odą, ardo apsauginį epidermio barjerą, padidina odos jautrumą.
⠀
Nepaisant to etilo alkoholis, vienas plačiausiai naudojamų konservantų kosmetologijoje. Kosmetologijoje jis naudojamas labai gerai išvalytas, tuomet gerokai sumažėja neigiamas poveikis odai.
⠀
Yra kita grupė- gerųjų spiritų, ar kitaip vadinamų riebiųjų.
Jie plačiai naudojami kaip emulgatoriai, užtikrinant vientisumą vandens ir riebalinės fazės, bei tirštiklio vaidmenyje.
Tai:
cetearyl alcohol
stearyl alcohol
cetyl alcohol ir kt.
Jie nesausina odos, o kreme bei plaukų priežiūros priemonėse atlieka kondicionieriaus vaidmenį.
Gaunami iš augalinių žaliavų (pvz kokosų ar palmių). Tinkami net jautriausią odą turintiems žmonėms. Būtent toks spiritas bus profesionalioje, kokybiškoje kosmetikoje.Jo bijoti tikrai neverta, naudojama apie 1% koncentracija, ir kas labai svarbu, jis užtikrina priemonės konsistenciją ir pritraukia drėgmę.
⠀
Darome išvadą- spiritas nelygu spiritui. Gerojo nereikia bijoti. O agresyvieji tikrai ardys jūsų hidrolipidinį barjerą. Pamatę etiketėje žodį alcohol, nenuspręskite kad tai blogis, viskas priklauso nuo kokybės ir kiekybės.
⠀